Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 17:05

Strefa czasowa: UTC + 2




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: poniedziałek, 22 listopada 2010, 12:40 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Posty: 9555
Lokalizacja: Chorzów
Dobiegły końca prace nad poradnikiem, który już 1 grudnia będzie dostępny dla wszystkich miłośników astronomii i nie tylko.
Pomysł, realizacja wynikł z potrzeby posiadania pod ręką przewodnika, który ułatwi nam obserwacje pięknego nocnego nieba. W książce zawarłem w zasadzie najważniejsze informacje dla każdego, który astronomię traktuje jako swoje hobby.
Dla mnie i mam nadzieje dla czytelników książka będzie doskonałym dodatkiem do teleskopu, która w końcu pokaże co i jak możemy na niebie obserwować. Poradnik zawiera kompleksowo zintegrowany kalendarz zjawisk astronomicznych, które będą miały miejsce w latach 2011-2019.
Mam nadzieje, że książka ta przyjmie się na stałe, a moja ciężka praca nad zawartością przyczyni się do popularyzacji astronomii w Polsce.
Proszę pamiętać, że książka nie powstała jako komercyjny produkt, z małą ilością treści i wielkimi zdjęciami. Poradnik to esencja wiedzy, którą każdy powinien posiadać nie zależnie od jej aktualnego stanu.
Książka przeznaczona jest dla początkujących miłośników astronomii.

Załącznik:
okladka_str_tytulowa_72dpi.jpg
okladka_str_tytulowa_72dpi.jpg [ 92.72 KiB | Przeglądane 14274 razy ]


Tytuł: „Poradnik miłośnika astronomii”
Autor: Marek Substyk
Korekta i konsultacja naukowa: Jan Desselberger, Janusz Wiland
ISBN: 978-83-932019-0-7
Wydawnictwo: AstroCD
Format: A5 (148x210 mm), kolor
Oprawa: miękka, kolor
Liczba stron: 360 (plus suplement elektroniczny 122 stron w pdf)
Druk: Media Publishing Polska, Ruda Śląska
Premiera: 1 grudnia 2010 r.
Cena detaliczna: 44,90 zł. / cena dla zarejestrowanych forumowiczów: 40,00 zł.

Dostępność:
w sklepie internetowym http://www.astroporadnik.pl
w wszystkich salonach firmy Delta Optical w kraju oraz sklepie internetowym
(poszukujemy miejsc dystrybucji)

Poradnik miłośnika astronomii, to wyjątkowa książka, napisana przez miłośnika astronomii dla miłośników astronomii. Zawiera bogactwo informacji przydatnych w planowaniu i przeprowadzaniu obserwacji astronomicznych. Adresowana jest przede wszystkim do początkujących obserwatorów nieba, którym powinna w praktyczny sposób pomóc wykorzystać własną lornetkę czy teleskop. Z książki dowiedzą się oni kiedy, jak i gdzie oraz za pomocą jakich instrumentów rozpocząć swą przygodę z astronomią. Osoby planujące zakup lub rozbudowę swojego sprzętu obserwacyjnego, zapewne skorzystają z rozdziału poświęconego temu zagadnieniu, w którym autor w przystępny sposób pokazuje, na co zwrócić uwagę przy zakupie lornetki, teleskopu czy też wyposażenia – okularów lub filtrów. Doświadczeni obserwatorzy zapewne docenią szczegółowe opisy i porady dotyczące obserwacji kilkuset obiektów nocnego nieba, które – choć w dużej części znane – po raz pierwszy zostały tak kompleksowo zestawione. Poradnik miłośnika astronomii to idealny przewodnik dla każdego, kto chce bliżej poznać rozpościerające się ponad naszymi głowami niebo. Książka zawiera szczegółowy kalendarz zjawisk astronomicznych na lata 2011–2019.

Cała książka składa się z 21 rozdziałów w których znajdziemy:

Czym obserwować? (reflektory i ich odmiany, refraktory, montaże, wybieramy aperturę, światłosiła, wady optyki, zwierciadła teleskopów, sprawność optyczna, powiększenie, okulary, soczewka Barlowa, jak dobrać okular do teleskopu?, odwracamy obraz, filtry w obserwacjach wizualnych i astrofotografii, przechowywanie sprzętu, czyszczenie i konserwacja teleskopu, kolimacja teleskopu) ;
Jak obserwować? (miejsce obserwacji, przygotowanie obserwatora, ustawienie szukacza, ustawienie teleskopu, kupiłem teleskop i co dalej?, kierunki świata i współrzędne, współrzędne geograficzne, współrzędne horyzontalne, współrzędne równikowe, ruch Słońca po niebie, widoczność gwiazd, współrzędne geograficzne miejscowości i punktów w Polsce, zielone lasery, zasilanie w terenie) ;
Niebo oglądane gołym okiem (czym są gwiazdy?, oznaczenia gwiazd, jasności gwiazd, klasyfikacja gwiazd, najjaśniejsze gwiazdy, najbliższe gwiazdy, gwiazdozbiory, rozpoznajemy gwiazdozbiory) ;
Niebo przez lornetkę (jak wybrać dobrą lornetkę?, parametry lornetek, budowa lornetek, co i jak obserwować lornetką, wybrane obiekty lornetkowe katalogów Messiera i NGC) ;
Obserwacje Księżyca (jak i kiedy obserwować Księżyc);
Obserwacje Słońca (obserwacje za pomocą filtrów, bezpieczeństwo obserwacji, folia mylarowa, filtry szklane, teleskopy słoneczne, wygląd tarczy słonecznej, aktywność Słońca);
Obserwacje planet (jasności i rozmiary kątowe planet, wygląd planet w teleskopie);
Obserwacje obiektów głębokiego nieba, szczegółowy opis obiektów (110 obiektów katalogu Messiera, wybrane 113 obiektów katalog NGC oraz 20 wybranych z katalogu IC);
Asteryzmy i gromady galaktyk (szczegółowo opisane 28 asteryzmów – przypadkowych układów gwiazd oraz 13 najciekawszych gromad galaktyk);
Obserwacje gwiazd wielokrotnych (metody obserwacji, 72 gwiazdy wielokrotne do testów rozdzielczości i obserwacji);
Obserwacje gwiazd zmiennych (metody obserwacji, sposoby oceniania jasności gwiazd, tabela 109 gwiazd zmiennych do obserwacji);
Komety (czym są komety?, komety okresowe w latach 2011-2019);
Meteory i meteoryty (meteory, tabela 88 rojów meteorów, meteoryty i ich klasyfikacja);
Sztuczne satelity Ziemi (Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, Iridium, jak i kiedy obserwować);
Astrofotografia (ustawienie montażu, teleskop i korpus lustrzanki cyfrowej, projekcja afokalna i okularowa, projekcja okularowa, fotografowanie aparatem umieszczonym na montażu paralaktycznym, fotografowanie nieruchomym aparatem, teleskop i proste kamery CCD, fotografowanie Księżyca, Słońca, planet Układu Słonecznego, obiektów „głębokiego nieba”, fotografowanie z wykorzystaniem 16-bitowych kamer CCD, ustawienie ostrości, maska Bathinova);
Prognoza pogody, warunki obserwacji (zdjęcia satelitarne, oznaki wizualne zmieniającej się pogody, przejrzystość powietrza, light pullution, seeing i skala Antoniadiego, białe noce);
Oprogramowanie astronomiczne (AstroJaWil, Stellarium, wybrane i proponowane programy komputerowe);
Zjawiska na niebie (zaćmienia Słońca – w tym widoczne w Polsce, zaćmienia Księżyca – w tym widoczne w Polsce, fazy Księżyca, widoczność planet – wykresy widoczności w latach 2011-2019, przejścia – tranzyty planet wewnętrznych przed tarczą Słońca, zakrycia gwiazd przez Księżyc, koniunkcje Księżyca z planetami);
Układ Słoneczny
Słońce – opis, pory roku, znaki zodiaku, peryhelium i aphelium;
Merkury – opis, maksymalne elongacje i koniunkcje, koniunkcje Merkurego z dalszymi planetami w latach 2011-2019;
Wenus – opis, maksymalne elongacje i koniunkcje, koniunkcje Wenus z dalszymi planetami w latach w latach 2011-2019;
Ziemia i Księżyc – opis;
Mars – opis, opozycje i koniunkcje Marsa ze Słońcem, koniunkcje Marsa z dalszymi planetami w latach 2011-2019;
Planetoidy – opis, opozycje ze Słońcem najjaśniejszych planetoid w latach 2011-2019;
Jowisz – opis, opozycje i koniunkcje Jowisza ze Słońcem, koniunkcje Jowisza z dalszymi planetami 2011-2019;
Saturn – opis, opozycje i koniunkcje Saturna ze Słońcem w latach 2011-2019;
Uran – opis, opozycje i koniunkcje Urana ze Słońcem w latach 2011-2019;
Neptun – opis, opozycje i koniunkcje Neptuna ze Słońcem w latach 2011-2019;
Astrosłowniczek
Internet w astronomii

Cena detaliczna: 44,9 zł.

_________________
Pozdrawiam, Marek Substyk
Portal AstroCD, http://www.astrocd.pl, Forum AstroCD, http://www.forum.astrocd.pl
Sklep Allegro AstroCD - literatura i pomoce naukowe dla miłośników astronomiiObrazek facebook.com/Wydawnictwo.AstroCD
Obrazek Mój profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. USA 2020/Islandia 2020



Góra
 Zobacz profil  
 

 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: poniedziałek, 22 listopada 2010, 12:53 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 6 września 2010, 21:21
Posty: 422
Lokalizacja: Ruda Śląska
Miałem okazję obserwować postęp prac nad książką i wiem jak tytaniczną pracę wykonałeś.
GRATULACJE!
Myślę, że książka znajdzie stałe miejsce w biblioteczkach miłośników astronomii, nie tylko tych początkujących.
Gratuluję Marku jeszcze raz!

_________________
Messier: 17/110, Caldwell: 10/109, Księżyc 45/100, Wenus, Mars, Jowisz(Io, Europa, Ganimedes, Kallisto), Saturn(Tytan,Rea,Tetyda,Dione), Uran, C/2011 L4 PANSTARRS


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: poniedziałek, 22 listopada 2010, 13:04 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 14 sierpnia 2010, 14:17
Posty: 281
Lokalizacja: Częstochowa
czekam na grudzien.. przyjade po ksiazke do DO. mam nadzieje, ze dostane z autografem autora ;)

_________________
Synta 8``, parę szkiełek, lornetka 12x60

http://www.jkar.org
http://www.alfaholicy.org
fr33


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: poniedziałek, 22 listopada 2010, 14:11 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Posty: 9555
Lokalizacja: Chorzów
Nie przesadzajmy z tymi autografami. Książka jest do czytania i używania, a nie podpisywania się pod nią.

_________________
Pozdrawiam, Marek Substyk
Portal AstroCD, http://www.astrocd.pl, Forum AstroCD, http://www.forum.astrocd.pl
Sklep Allegro AstroCD - literatura i pomoce naukowe dla miłośników astronomiiObrazek facebook.com/Wydawnictwo.AstroCD
Obrazek Mój profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. USA 2020/Islandia 2020



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: poniedziałek, 22 listopada 2010, 14:13 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 21:31
Posty: 481
No, sztuka pisania książek (poradników) o sprzęcie powinna polegać przede wszystkim na organoleptycznych wrażeniach z użytkowania danego teleskopu, filtra lub okularu. Jeśli nie posiadamy takiej wiedzy należy zebrać ją od członków społeczności - czy forum.
Zloty we własnym gronie powinny prócz niewątpliwej integracji skłaniać właśnie do wspólnych testów i porównań sprzętu-na zasadzie fizycznego przekładania danego okularu z wyciągu do wyciągu, sprawdzanie wad optycznych np. SWANa czy LVW w konkretnych teleskopach o różnej światłosile. Testy kamerek CCD, flitów, kątówek przez kilka osób w różnych telepach, podparte zdjęciami dokumentacją merytoryczną. Piszący książkę powinien je skrzętnie przechowywać w postaci zapisków. Posiłkować się opiniami internetowymi również stron anglojęzycznych np. http://www.cloudynights.com. Opisywać wrażenia własne i osób postronnych. Opinie marketingowe producentów powstają po to by sprzedać produkt i nie są obiektywne i miarodajne. oddają sens konkretnego produktu ale wszystko dziwnie zaokrąglają w górę ;) Wszystko wychodzi w praniu, podczas użytkowania w sprzęcie różnej maści i o różnych parametrach.
To co daje fajne obrazy w SCT nie zawsze jest dobre do MTO-800 itp. Wklejanie opisów producenta, które są dostępne na stronie DO jest wyłącznie fajnym, ubeletryzowanym katalogiem firmowym sklepu nielżenie od zagajania w temacie. Nie czytałem książki ale z tych podlinkowanych stron to wynika.
Ufam ze nie odbierzesz tego Marek jako permanentną krytykę ale jako uwagę kolegi praktyka !
Pozdrawiam Robert


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: poniedziałek, 22 listopada 2010, 14:29 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Posty: 9555
Lokalizacja: Chorzów
Opisy te sam modyfikowałem. Wstawie inny przykład, bo ten drażni.
Zobaczyć to trzeba w całości

_________________
Pozdrawiam, Marek Substyk
Portal AstroCD, http://www.astrocd.pl, Forum AstroCD, http://www.forum.astrocd.pl
Sklep Allegro AstroCD - literatura i pomoce naukowe dla miłośników astronomiiObrazek facebook.com/Wydawnictwo.AstroCD
Obrazek Mój profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. USA 2020/Islandia 2020



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: poniedziałek, 22 listopada 2010, 14:35 
Offline
Nowy na forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 5 lipca 2010, 12:57
Posty: 8
Lokalizacja: Masłomiąca
Widzę że wyrosła konkurencja do klasyki P.G. Kulikowskiego pod tym samym tytułem. Mam na półce drugie wydanie z roku 1976. Od tego czasu prawie wszystko się zmieniło w sprzęcie astronomicznym (a nawet zmieniono poglądy na szereg zjawisk astronomicznych). Aż dziw bierze że tyle czasu trzeba było czekać na coś ambitniejszego niż popularnonaukowe wypociny, które zalewają księgarnie.
Dzięki serdeczne!

_________________
Leszek
Celestron NexStar 5SE
Sony Alpha 77


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: poniedziałek, 22 listopada 2010, 14:38 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]

Dołączył(a): piątek, 18 września 2009, 10:35
Posty: 591
Marek moje gratulacja takie pozycje są mile widziane przez miłośników astronomii
a jest ich niewiele.

Darek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: poniedziałek, 22 listopada 2010, 14:40 
Offline
SuperUser
SuperUser
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:22
Posty: 7979
Lokalizacja: Przysietnica: PTMA Warszawa.
Najpierw gratuluję dobrego pomysłu. Gdy tylko będę miał pieniążki na pewno zagości w mojej bibliotece, też będę jej używał jako poradnika, być może nawet na spotkania, które będą organizowane po szkołach. Cieszę się bardzo, mamy dwa ważne produkty, które nie powinno zabraknąć u każdego Miłośnika Astronomii
1) Program AstroJaWil
2) Poradnik Miłośnika Astronomii
To mnie cieszy, jestem bardzo zadowolony, co nasze to nasze, ale Polskie i to popieram. ;)

_________________
Wszechświat to wszystko, co mam i lubię.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: poniedziałek, 22 listopada 2010, 14:43 
Offline
Moderator globalny
Moderator globalny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 19:19
Posty: 1750
Jak pewnie przeczytaliście, byłem jednym z korektorów tej książki.
Mam prośbę, poczekajcie z opiniami, aż nie przeczytacie i nie zobaczycie całości. Jako miłośnik astronomii nie mogę się już doczekać papierowej wersji.

_________________
Pozdrawiam
Janusz Wiland
Zapraszam na http://www.astrojawil.pl
polecam mój darmowy program Nocny Obserwator - pomoc przy teleskopie w nocy,
Obrazek
OCTOPUS TN 150/1230, OCZKO TN 210/1120, ED80, MIKRON TN 122/630.
Obrazek
FASTRON-5m, FASTRON-7, FASTRON-8T i HEQ5.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: poniedziałek, 22 listopada 2010, 15:07 
Offline
Ranga: [7]
Ranga: [7]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 27 sierpnia 2009, 10:54
Posty: 2027
Gratulacje nabęde na pewno :idea:

_________________
Dysortografik - "20 calowy Karlikowiec


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: poniedziałek, 22 listopada 2010, 15:14 
Offline
Moderator globalny
Moderator globalny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 10:12
Posty: 3375
Lokalizacja: SiemCe
Na pierwszy rzut oka bardzo ciekawa pozycja :) Wreszcie będę miał w jednym miejscu opisane wszystkie najpopularniejsze DS-y. Na tym najbardziej mi zależało.
Ale z ocenami należy wstrzymać się do czasu dogłębnego przejrzenia zawartości. Nie oceniajmy książki po okładce :mrgreen: Okładka bardzo ładna, mam nadzieję, że zawartość książeczki też.
Prawdopodobnie zamówię więcej niż 1 szt.
Gratulacje dla autora ;)

_________________
refraktor SW 150/750, Orion EON 72/430, MAK 90/1250, FirstScope 76/300
AZ4, Vixen Porta, AllView, FASTRON-5s
Canon EOS 600D, Canon EOS 300D, Canon 50 mm f/1.8 II, Canon 17-85 mm f/4-5.6
ToupTek Camera GPCMOS1200KMB

Zapraszam serdecznie na mojego bloga: https://modeler4884.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: poniedziałek, 22 listopada 2010, 15:28 
Offline
Nowy użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 5 marca 2010, 16:32
Posty: 38
A będzie wersja laminowana..taka żeby ja można było uzywać w naszym wilgotnym klimacie..czy tylko wersja kominkowa do kontemplacji przy winie ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: poniedziałek, 22 listopada 2010, 15:52 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 14:06
Posty: 516
Lokalizacja: Goczałkowice
Marek, ja zamawiam jedną sztukę. (info na PW)
Nie ma co, czy tam dałeś opis z DO, czy nie, na pewno zadałeś sobie wiele trudu i pracy, aby projekt doszedł do realizacji. A ja zawsze popieram jak ktoś dochodzi do czegoś własną pracą. Szopen też nie grał jak mistrz od razu, tylko się musiał uczyć. Następna książka będzie jeszcze lepsza pewnie.
Ja Ci gratuluję i czekam cierpliwie na moją książkę :) no i mam nadzieję, że będzie jakaś dedykacja, bo a nuż staniesz się sławny :), tak czy nie?

_________________
Konto unusięte przez administratora forum z powodu naruszeń regulaminu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: poniedziałek, 22 listopada 2010, 16:01 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Posty: 9555
Lokalizacja: Chorzów
Robert Brygała napisał(a):
A będzie wersja laminowana..taka żeby ja można było uzywać w naszym wilgotnym klimacie..czy tylko wersja kominkowa do kontemplacji przy winie ?


Okładka jest foliowana (prawie jak laminowana ;) ), papier kreda, a nie makulatura

Adam Jaskuła napisał(a):
Marek, ja zamawiam jedną sztukę. (info na PW)
Nie ma co, czy tam dałeś opis z DO, czy nie, na pewno zadałeś sobie wiele trudu i pracy, aby projekt doszedł do realizacji. A ja zawsze popieram jak ktoś dochodzi do czegoś własną pracą. Szopen też nie grał jak mistrz od razu, tylko się musiał uczyć. Następna książka będzie jeszcze lepsza pewnie.
Ja Ci gratuluję i czekam cierpliwie na moją książkę :) no i mam nadzieję, że będzie jakaś dedykacja, bo a nuż staniesz się sławny :), tak czy nie?


Negatywne komentarze też są mile widzane, w szczególności cenne bo będą do poprawek do 2. wydania.

Dziękuje za miłe komentarze.

_________________
Pozdrawiam, Marek Substyk
Portal AstroCD, http://www.astrocd.pl, Forum AstroCD, http://www.forum.astrocd.pl
Sklep Allegro AstroCD - literatura i pomoce naukowe dla miłośników astronomiiObrazek facebook.com/Wydawnictwo.AstroCD
Obrazek Mój profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. USA 2020/Islandia 2020



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: poniedziałek, 22 listopada 2010, 16:19 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:03
Posty: 265
Lokalizacja: Katowice
Hej

No to ja tez chce jedną :D . Zostaw dla mnie

Pozdrawiam
Piotrek

_________________
Teleskopy :Achromat 80/400, Synta 10" Dobson, Statyw foto
Okulary: Explore Scientific 24mm, Hyperion 13 , Hyperion 8 + FTR 28 i 14
Lornetka: Tento 12x40, DO Forest II 8x42
Szukacz: Red dot Finder, Telrad, 9x50
Filtry: Celestron Polaryzacyjny 1.25"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: poniedziałek, 22 listopada 2010, 16:47 
Offline
Ranga: [8]
Ranga: [8]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 6 września 2009, 19:02
Posty: 2845
Zakupimy , poczytamy , zobaczymy
Chętnie kupię egzemplarz i pooglądam co tam nam Marek próbuje wcisnąć , wtedy można wydać werdykt.

_________________
Equinox 100/900 , TS90/500


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: poniedziałek, 22 listopada 2010, 17:00 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 15:36
Posty: 72
Lokalizacja: Katowice
Mam nadzieję, że w sklepie na początku grudnia znajdę dwie, a może i trzy wolne książki - jeśli będą się nadawały również dla czytających wnuków. Niech się uczą.

asiuda
katowice


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: poniedziałek, 22 listopada 2010, 18:59 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Posty: 9555
Lokalizacja: Chorzów
No nie, spokojnie.
Nakład może nie jest wielki, ale wszystkim w grudniu na 100% wystarczy.

_________________
Pozdrawiam, Marek Substyk
Portal AstroCD, http://www.astrocd.pl, Forum AstroCD, http://www.forum.astrocd.pl
Sklep Allegro AstroCD - literatura i pomoce naukowe dla miłośników astronomiiObrazek facebook.com/Wydawnictwo.AstroCD
Obrazek Mój profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. USA 2020/Islandia 2020



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: poniedziałek, 22 listopada 2010, 19:52 
Offline
Nowy na forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 21 listopada 2010, 17:38
Posty: 7
Witam , zamowiłem i czekam opinie wyraze po przeczytaniu egzemplaza .
Ryszard.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL