Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 12:38

Strefa czasowa: UTC + 2




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: poniedziałek, 22 listopada 2010, 20:41 
Offline
Moderator globalny
Moderator globalny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 13:05
Posty: 4756
Lokalizacja: Tarnowskie Góry zaroski przy farze.
No to czekamy do 3-go. Obrazek

_________________
http://www.cro.pl/forum
6 0 5 8 4 9 4 9 3
Karlik 20", GSO 12", Powermate 2",ES 20 - 100*,ES 14, ES 8.8, ES 6.7, OIII, Ultrablock, UHC-S, Pomarańczowy, 10X50
Piwo ma wartości odżywcze, podczas gdy żywność nie ma wartości piwnych


Góra
 Zobacz profil  
 

 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: poniedziałek, 22 listopada 2010, 22:12 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 27 września 2009, 10:58
Posty: 975
Lokalizacja: Izdebno 52°40'00''N 16°12'30''E
Witam :) Gratuluję zakończenia książki i sam z niecierpliwością będę oczekiwał dnia, kiedy trafi na półki i lady :) Każda książka o tematyce astronomicznej jest cennym nabytkiem dla Polskiej Astronomii i nie tylko :) Tym bardziej, że nie ma aż tak wielu publikacji, a już z pewnością o tematyce kierowanej bezpośrednio do miłośników obserwacji sfery niebieskiej. Jest wiele książek, typowo popularno naukowych, o rozszerzaniu Kosmosu itd. Marku, życzę Ci, by ten poradnik, stał się lekturą podstawową każdego astrofana :)
Będę miał na uwadze terminy, by zamówić książeczkę i dla siebie :) Pozdrawiam

_________________
Tomasz Zaraś
PTMA o/Poznań
Izdebno
PICCOLO TN 115/1150
TRIPLET TN 200/1478

okulary: 10,15, 20 oraz 25 mm Super Plössl. Filtr słoneczny z foli baddera.
Lornetka: Celestron 15 x 70 i 7 x 30 . Rejestrator czasu DCF.
Canon 350d mod
Montaż paralaktyczny FASTRON TRAK

Obrazek
Obrazek
g.g 5854060
adres e-mail: meteo@poa.home.pl
Strona projektu: Izdebska Ostoja Ciemnego Nieba https://www.facebook.com/pages/Izdebska-Ostoja-Ciemnego-Nieba/196221140513466
Moja współpraca z POA : http://poa.home.pl/forum/viewforum.php?
Zaprzyjaźnione forum: http://astro-zone.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: poniedziałek, 22 listopada 2010, 23:01 
Offline
Moderator globalny
Moderator globalny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 sierpnia 2009, 20:50
Posty: 2803
Lokalizacja: Ruda Śląska
Gratulacje. Podręcznik gotowy!!!!! HURRRAAA

Czekam na premierę.

_________________
------------------------------------------------------------
Wielka wyprawa Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii na całkowite zaćmienie Słońca. USA 2017.



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: A może tak coś innego ?
PostNapisane: wtorek, 23 listopada 2010, 01:03 
Offline
Nowy użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 6 czerwca 2010, 21:26
Posty: 20
Lokalizacja: Warszawa
Marek Substyk napisał(a):
Negatywne komentarze też są mile widzane ... [ciach]

Negatywów chyba nie będzie - aby coś skrytykować trzeba się najpierw z tym zapoznać. Zresztą tak samo jak w przypadku sypania pozytywami. Chociaż sądząc po dotychczasowej dyskusji to raczej jestem w mniejszości :)

Ciekaw jestem dlaczego zdecydowałeś się na wydanie książki (poradnika) ? W księgarniach są przecież całe TONY książek, które w mniej lub bardziej podobnej formie dotykają podstaw astronomii i problemów obserwacji. Jedne robią to lepiej inne gorzej (trudno wyczuć czy to wina autora czy tłumacza, bo większość to niestety przekłady), ale konkurencja jest naprawdę spora. Decydując się na formę książki będziesz toczyć nierówną walkę i wcale nie jest powiedziane, że odniesiesz taki sukces jak Kulikowski czy Pittich (Niebo na dłoni).

Tymczasem wydaje mi się, że jest pewna nisza, którą warto byłoby spróbować zagospodarować. Tą niszą IMHO jest brak sensownego periodyku w języku polskim dla obserwatorów amatorów. Coś na kształt Sky & Telescope czy Astronomy Now.

Takim pismem z całą pewnością nie jest Urania/PA - to pisemko pisane przez co najmniej magistrów astronomii dla co najmniej magistrów astronomii, jest oczywiście kalendarz astronomiczny i 2 - 3 strony o tym co widać na niebie. Ale poza tym, tematy cokolwiek związane z obserwacjami amatorskimi rzadko tam goszczą. Teoretycznie są też 2 strony w WiŻ, niestety też nie wychodzą poza schemat: dość suchy, kilkunastozdaniowy opis mniej lub bardziej ciekawych zjawisk. Nie wiem jak wygląda od środka Vademecum Miłosnika Astronomii, ale to chyba kwartalnik i jest niedostępny w szerokiej dystrybucji.

Każdy kto choć raz w życiu miał w ręku S&T, Sky at Night, Astronomy czy Astronomy Now wie czego w polskojęzycznej literaturze nie ma: krótkich artykułów charakteryzujących najnowsze odkrycia prostym językiem (w ogóle było coś o odkryciu IBEXa w Uranii/PA ?), prezentacji różnych punktów widzenia nieco bardziej skomplikowanych problemów, coś na kształt Talking point by Alan Longstaff, przybliżania w możliwie prosty sposób hot-topic'ów takich jak exoplanety. Ale przede wszystkim brak ciekawych artykułów dla obserwatorów amatorów (np.: typu A night with the Triangulum Galaxy z listopadowego numeru Astronomy Now), ciekawych celów dla podglądaczy nieba (np DSów w dobrze widocznych w danym miesiącu gwiazdozbiorach), opisów sprzętu (teleskopy, montaże, deperelki), opisów spotkań astronomicznych, miejsc dobrze nadających się do tego celu, szkółki fotografowania, zdjęć użytkowników przez amatorów, ogłoszeń, etc.

Zamiast pisać kolejne książki, które pewnie nie będą zbyt widoczne w zalewie tego typu literatury, może warto byłoby przemyśleć problem powstania periodyku, który praktycznie nie miałby żadnej konkurencji ?

To nie była krytyka, tylko (trudny do realizacji) pomysł. Ale może warto byłoby zastanowić się nad nim w grupie osób.

I jeszcze jedno: przy wejściu na stronę http://www.astroporadnik.pl widzę 403 Forbidden.

Ryszard

_________________
Nikon 12x50, SkyWatcher 102/500, AZ3, mało szkieł, jeszcze mniej filtrów :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: wtorek, 23 listopada 2010, 01:41 
Offline
Ranga: [6]
Ranga: [6]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 17:43
Posty: 1633
Lokalizacja: Nowy Sącz
... zapowiada się świetnie... sztukę wezmę na 100% ... (a jeśli będzie można ze dwie to też nie pogardzę)

_________________
Pozdro - Wojtek
Tel: 693 161 949

E-mail:
adalwb@astrocd.pl
adalwb@wp.pl

Na razie koniec z "ciężkim" sprzętem:
HEQ5Pro SynScan SW200/1000, SW ED80/600Pro, SW 80/400, Orion SSDSMI III, i jakieś dooperelle.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A może tak coś innego ?
PostNapisane: wtorek, 23 listopada 2010, 08:03 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Posty: 9555
Lokalizacja: Chorzów
Ryszard Gabryszewski napisał(a):
Ciekaw jestem dlaczego zdecydowałeś się na wydanie książki (poradnika) ? W księgarniach są przecież całe TONY książek, które w mniej lub bardziej podobnej formie dotykają podstaw astronomii i problemów obserwacji. Jedne robią to lepiej inne gorzej (trudno wyczuć czy to wina autora czy tłumacza, bo większość to niestety przekłady), ale konkurencja jest naprawdę spora. Decydując się na formę książki będziesz toczyć nierówną walkę i wcale nie jest powiedziane, że odniesiesz taki sukces jak Kulikowski czy Pittich (Niebo na dłoni).


Widzisz, każdy ma jakiś punkt widzenia. Książka ta nawet nie ma zamiaru pojawić się na półkach w Empiku, ze względu m.in na nakład.
Poradnik ten nie jest promocją mojej osoby lecz odpowiedzią na oczekiwania początkujących miłośników astronomii z którymi spotykam się na co dzień kilkukrotnie przez ostatnia lata. Za każdym razem wygląda to podobnie i nie mam czego zaoferować dla takiej osoby, tak aby rozwiązać jego większość problemów. Urania jak napisałeś jest zbyt naukowa i nie jest to tylko Twój pogląd. Mamy jeszcze Vademecum, które jest drugim biegunem. Z książek aktualnie dostępnym mamy tylko Niebo - Przemka Rudzia, w którym nie wszystko jest czego bym oczekiwał. Stąd pomysł nad książką.
Konkurencji merytorycznej po księgarniach obecnie nie widzę... a książkę możecie oceniać sami po jej przejrzeniu, bo teraz to nie ma najmniejszego sensu. Z uporem maniaka będę przypominał, że książka jest dla początkujących, a ze względu nawet na sam charakter książki bardziej doświadczeni też coś dla siebie znajdą. Jeśli ktoś chce szukać planet pozaziemskich lub zastanawia się nad wyborem zaawansowanej kamery SBig może się rozczarować. Nie znajdzie na ten temat nic.
Ale jeśli szukasz opisu tranzytu Wenus w 2012, Łańcucha Makariana, wyglądu M101 lub momentów opozycji Saturna, etc., znajdziesz to w Poradniku szybko i bez najmniejszych problemów.
Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam, Marek Substyk
Portal AstroCD, http://www.astrocd.pl, Forum AstroCD, http://www.forum.astrocd.pl
Sklep Allegro AstroCD - literatura i pomoce naukowe dla miłośników astronomiiObrazek facebook.com/Wydawnictwo.AstroCD
Obrazek Mój profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. USA 2020/Islandia 2020



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: wtorek, 23 listopada 2010, 08:23 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 9 września 2009, 09:24
Posty: 118
Lokalizacja: Bydgoszcz
Marku zamawiam już teraz egzemplarz z dedykacją i autografem autora, a jeżeli da radę to również korektorów. :)
Dedykacja może brzmieć np. :shock: "...... Grzegorzowi". Pozdrawiam.

_________________
Obrazek
I nic więcej, bo i po co! No jeszcze NO


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: wtorek, 23 listopada 2010, 10:06 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 21:31
Posty: 481
Janusz Wiland napisał(a):
Jak pewnie przeczytaliście, byłem jednym z korektorów tej książki.
Mam prośbę, poczekajcie z opiniami, aż nie przeczytacie i nie zobaczycie całości. Jako miłośnik astronomii nie mogę się już doczekać papierowej wersji.


Och mój poprzedni post to były luźne dygresje na temat "próbek" zamieszczonych w tym temacie. Naturalnie ja też zamawiam jeden egzemplarz, przyznam również że zgadzam się z Januszem i poczekam z opiniami do chwili przeczytania całości! Próbki (może troszkę niefortunnie w chwili powstania wątku) dobrane przez Marka nie mogą oczywiście stanowić o całej książce.

Proszę o info gdy książka będzie dostępna w sprzedaży!
Pozdrawiam Robert


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: wtorek, 23 listopada 2010, 10:14 
Offline
Nowy użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 21 czerwca 2010, 14:09
Posty: 43
Lokalizacja: Tczew
Witam
Gratuluje pomysłu !
Mam już kilka pozycji na temat astronomi pierwszą która nabyłem byl Poradnik milosnika astronomi ma juz ponad 30 lat
OCZYWISCIE ZAMAWIAM NOWY PORADNIK !!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: wtorek, 23 listopada 2010, 11:15 
Offline
Nowy użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 października 2009, 20:21
Posty: 34
Lokalizacja: Świdnik
Sądząc po opisie, Poradnik będzie cennym uzupełnieniem literatury astro dostępnej na rynku.
Oczywiście zamawiam jeden egzemplarz. A komentarz będzie po przeczytaniu.

Pozdrawiam

Piotr

_________________
Orion1410


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: wtorek, 23 listopada 2010, 11:47 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Posty: 9555
Lokalizacja: Chorzów
Robert Twarogal napisał(a):
Janusz Wiland napisał(a):
Jak pewnie przeczytaliście, byłem jednym z korektorów tej książki.
Mam prośbę, poczekajcie z opiniami, aż nie przeczytacie i nie zobaczycie całości. Jako miłośnik astronomii nie mogę się już doczekać papierowej wersji.


Och mój poprzedni post to były luźne dygresje na temat "próbek" zamieszczonych w tym temacie. Naturalnie ja też zamawiam jeden egzemplarz, przyznam również że zgadzam się z Januszem i poczekam z opiniami do chwili przeczytania całości! Próbki (może troszkę niefortunnie w chwili powstania wątku) dobrane przez Marka nie mogą oczywiście stanowić o całej książce.

Proszę o info gdy książka będzie dostępna w sprzedaży!
Pozdrawiam Robert


Dokładnie tak jest. Zarzuty braku czegoś po obejrzeniu 1 strony, są na wyrost, tym bardziej np. uwagi do czegoś, co jednak jest wyjaśniane na innych stronach. Poza tym książkę zrobiłem nie po to aby ją testować i wyłapywać błędy, bo te zapewne jeszcze są i trudno aby ich nie było – tylko po to aby z niej korzystać. Jeśli będą uwagi to oczywiście będę wdzięczny za przesyłanie mi ich na PW czy maila. Poprawi się w drugim wydaniu (o ile będzie).
Dość ciekawy rozdział dotyczy doboru okularów, który jak wiadomo jest chyba najbardziej złożoną sytuacją i może wywoływać mieszane odczucia. Każdy ma swoje typy i ja je również mam. Przedstawiłem je w książce i nie każdemu musi się to podobać. Nie oznacza to jednak, że są błędne. Sprawa kopiowania czegokolwiek dotyczy moich opisów i nie zapominajcie, że dużo z nich sam robiłem w Delcie jak te filtrowe jak i wiele innych. One równiez nie muszą się podobać.
Ciekawie przyjął się http://deltasky.pl/?p=292 (aktualnie strona ta trochę jest posypana) i mimo błędów, wielu użytkowników doceniło ten tekst.
Nikogo nie zmuszam do posiadania tej książki. Wiem, że nie jest zła. Mnie, Januszowi Wilandowi i Panowi Janowi Desselbergerowi się bardzo podoba i wg. nich jest warta posiadania. Jeśli im się podoba, jestem spokojny. Oczywiście zapewne ktoś, kto będzie chciał udowodnić niedoskonałości i na pewno wyszuka cokolwiek co można podważyć. Informuje z góry, że jestem psychicznie na to przygotowany i wszelkie uwagi przemyśle dokładnie niekoniecznie się z nimi zgadzając.

Wypowiedź riklaunim na Twoim forum, jest żywym przykładem nieznajomości zawartości. Światłosiła jest wyjaśniana wogóle gdzie indziej, niż w wybranej stronie. Typowe czepianie się z braku laku.
"kilkaset stron efemeryd, tabele itp. z AstroJawila + kopiuj wklej ze strony delty to świetny poradnik dla początkujących"
Cóż mam dodać. Napisze tylko, że każda tabela powstała ręcznie, głównie na postawie Guide, Espenaka, a nie z AstroJaWil'a (choć fajnie by było gdyby program Janusza takie generował). Nie ma ich też kilkaset, a jeśli riklaunim czyli Piotrowi Malińskiego się nie podoba, to przecież nic nie musi jej czytać. Niech sobie sam napisze książkę o astrofotografii.
Podane linki z innymi pokazują tylko jaki mamy nędzny wybór. Tak się składa, że większość tych pozycji mam.

Powinno być tak jak napisał Felcia97,
1. zamówić,
2. przeczytać,
3. przemyśleć,
4. wyciągnąć wnioski i spostrzeżenia,
5. napisać recenzję,
6. przesłać autorowi swoje wnioski, spostrzeżenia i sugestie w celu poprawienia, uaktualnienia następnego wydania,
7. publicznie krytykować (zresztą niekoniecznie publicznie, już wystarczająco głupot i bezsensów plącze się po naszych forach)

I jednak uwaga: Strona http://www.astroporadnik.pl jeszcze powstaje. Będzie dostępna najpóźniej 1 grudnia.

_________________
Pozdrawiam, Marek Substyk
Portal AstroCD, http://www.astrocd.pl, Forum AstroCD, http://www.forum.astrocd.pl
Sklep Allegro AstroCD - literatura i pomoce naukowe dla miłośników astronomiiObrazek facebook.com/Wydawnictwo.AstroCD
Obrazek Mój profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. USA 2020/Islandia 2020



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: wtorek, 23 listopada 2010, 12:43 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 15:36
Posty: 72
Lokalizacja: Katowice
Widzę, że lubicie sobie pogadać, tylko po to, żeby pogadać. Najrozsądniej kupić książkę, przeczytać, może pochwalić autora, może naprowadzić go na lepsze drogi. Nie znając książki nie można zakładać, że są w niej astronomiczne herezje. A czy jest zbyt prosta czy zbyt fachowa to zależy tylko od czytelnika, a nie od autora. Jedna książka więcej znajdzie jeszcze miejsce na półce. A jeśli nie - zawsze można ją podarować dzieciom lub przekazać do najbliższej biblioteki. Prędzej czy później znajdzie czytelnika, a może i przyszłego odkrywcę nowości na niebie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A może tak coś innego ?
PostNapisane: wtorek, 23 listopada 2010, 13:35 
Offline
Nowy użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 6 czerwca 2010, 21:26
Posty: 20
Lokalizacja: Warszawa
Marek Substyk napisał(a):
Poradnik ten nie jest promocją mojej osoby lecz odpowiedzią na oczekiwania początkujących miłośników astronomii z którymi spotykam się na co dzień kilkukrotnie przez ostatnia lata.

Chyba nie zrozumieliśmy się. Nie krytykowałem, nie sugerowałem, że książka ma być czy jest autopromocją. Jest dla mnie jasne, że poradniki obserwacyjne pisze się dla innych.

Problem polega na tym, że sporo jest podobnej, astronomicznej literatury na rynku (ostatnio doliczyłem niemal 15 tytułów, niestety sklepy DO są pustyniami pod tym względem), przebicie się ze swoją książką na rynku - bez względu na to jak by nie była dobra - będzie trudne. IMHO lepszym pomysłem, choć zapewne dużo trudniejszym, byłoby pokuszenie się o próbę stworzenie pisma dla obserwatorów amatorów, ludzi zainteresowanych astronomią. Czegoś na kształt polskiego S&T, czego nie ma na polskim rynku. Ale jak widzę po Twojej reakcji i braku reakcji innych osób, pomysł nie znalazł uznania. Trochę szkoda, i tyle.

_________________
Nikon 12x50, SkyWatcher 102/500, AZ3, mało szkieł, jeszcze mniej filtrów :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: wtorek, 23 listopada 2010, 14:00 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Posty: 9555
Lokalizacja: Chorzów
Pomysł takiej gazetki jest oczywiście bardzo dobry, ale trudny w realizacji, pracochłonny, drogi w realizacji. Może ktoś się na to kiedyś zdecyduje, ale na pewno nie będę to ja.
Polska to nie USA. Jesteśmy krajem dużo biedniejszym i nie stać nas na zakup nawet połowy tego co mają w USA. Zobacz jak bardzo nawet sprzęt jest tam tańszy.

_________________
Pozdrawiam, Marek Substyk
Portal AstroCD, http://www.astrocd.pl, Forum AstroCD, http://www.forum.astrocd.pl
Sklep Allegro AstroCD - literatura i pomoce naukowe dla miłośników astronomiiObrazek facebook.com/Wydawnictwo.AstroCD
Obrazek Mój profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. USA 2020/Islandia 2020



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: wtorek, 23 listopada 2010, 21:35 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 28 marca 2010, 11:23
Posty: 684
PW


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A może tak coś innego ?
PostNapisane: wtorek, 23 listopada 2010, 21:38 
Offline
Nowy użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 28 sierpnia 2009, 20:13
Posty: 32
Ryszard Gabryszewski napisał(a):
Marek Substyk napisał(a):
IMHO lepszym pomysłem, choć zapewne dużo trudniejszym, byłoby pokuszenie się o próbę stworzenie pisma dla obserwatorów amatorów, ludzi zainteresowanych astronomią. Czegoś na kształt polskiego S&T, czego nie ma na polskim rynku. Ale jak widzę po Twojej reakcji i braku reakcji innych osób, pomysł nie znalazł uznania. Trochę szkoda, i tyle.


Nieeee, wg mnie to rewelacyjny pomysł. Jest faktem, że brakuje na polskim rynku periodyku astronomicznego tworzonego dla miłośników astronomii, takiego jak AstronomyNow, czy S&T. Tak więc, wg mnie masz bardzo dobry pomysł. Powiedz tylko kiedy pojawi się pierwszy numer, jak nazwiesz periodyk i jaka będzie jednostkowa cena i prenumerata. Bo jak rozumiem twoje pytanie, to było badanie rynku, a nie propozycja skierowana do Marka.

Pzdr
Wojtek

PS. Marek, jak też zamiawiam jedną książkę z dedykacją ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: środa, 24 listopada 2010, 00:46 
Offline
Ranga: [2]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 1 września 2009, 21:45
Posty: 224
Lokalizacja: Orzech /Górny Śląsk/
Witam!
Gratuluję książki!!!
Zamawiam egzemplarz, odbiorę na straganie.
Pozdrawiam.
Antoni

_________________
LXD-75 z Go-To, Autostar Meade
Newton 130mm
Newton 150mm na dobsonie
Sky-Watcher SK 909 + napęd ekon. + focuser
I różności.........
Obserwatorium z obrotową kopułą Adama Szczęsnego


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: środa, 24 listopada 2010, 00:55 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 21:18
Posty: 782
Lokalizacja: Wrocław
"AstroKalendarz 2010" autorstwa Marka powoli przechodzi do historii.
Zebrał on bardzo wiele pozytywnych opinii w wątku:
viewtopic.php?f=53&t=568
Jeśli był on namiastką książki to możemy się spodziewać bardzo wartościowej pozycji w literaturze Astro.
Zazdroszczę tym, którzy mogli zapoznać się z "rękopisem elektronicznym".
Ze zniecierpliwieniem czekam na mikołajkowy prezent.

_________________
jp2
tel. 663 295 042
e-mail: janpolak63@gmail.com
teleskop: Synta 12"


Ostatnio edytowano środa, 24 listopada 2010, 01:02 przez Jan Polak, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: środa, 24 listopada 2010, 01:00 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 2 września 2010, 18:45
Posty: 94
Lokalizacja: Gliwice
Bardzo się cieszę, że właśnie taka książka dla, podkreślam, – początkujących obserwatorów, będzie już wkrótce dostępna, - w końcu takie jest jej przeznaczenie Nie omieszkam jej nabyć.
Natomiast dla „wymiataczy galaktycznych” to pewnie nihil novi sub sole.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poradnik Miłośnika Astronomii - nowa książka!
PostNapisane: środa, 24 listopada 2010, 08:21 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Posty: 9555
Lokalizacja: Chorzów
Nie porównujmy Poradnika do tamtego kalendarza. Dane wejściowe może były z tego samego źródła, ale wiele się zmieniło na plus.

_________________
Pozdrawiam, Marek Substyk
Portal AstroCD, http://www.astrocd.pl, Forum AstroCD, http://www.forum.astrocd.pl
Sklep Allegro AstroCD - literatura i pomoce naukowe dla miłośników astronomiiObrazek facebook.com/Wydawnictwo.AstroCD
Obrazek Mój profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. USA 2020/Islandia 2020



Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL