Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 22:15

Strefa czasowa: UTC + 2




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Periapsis - mój program astronomiczny
PostNapisane: czwartek, 18 marca 2010, 18:01 
Offline
Ranga: [3]

Dołączył(a): wtorek, 23 lutego 2010, 18:34
Posty: 299
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Witam,

Zgodnie z tym, co zapowiedziałem w poście "powitalnym", chciałbym przedstawić (jak na razie bardzo wczesną) wersję swojego programu. Z założenia program ma być wielofunkcyjny i zawierać m.in. generator map nieba, kalkulator do obliczania efemeryd i "tradycyjny" tryb planetarium.
Dodatkowo dzięki użyciu OpenGLa staram się zapewnić szybkie działanie programu nawet na starszych komputerach (licznik FPS widoczny na screenach nie jest miarodajny, ponieważ jeszcze się psuje w trybie pauzy).

Poniżej przedstawiam kilka screenów, przy okazji przypominając, że program jest na razie bardzo "prymitywny" i wiele elementów zostanie jeszcze dopracowanych.

Jeśli tylko wprowadzę jakieś nowości (a nie nastąpi to za długo, bo program jest obecnie w fazie intensywnego rozwoju :) ), to na pewno się nimi podzielę.

Pozdrawiam. ;-)


Załączniki:
Komentarz: Ogólny widok na niebo. Oczywiście dodane zostanie rysowanie DS-ów, siatki współrzędnych, Drogi Mlecznej i tym podobnych "bajerów"
periapsis03a.png
periapsis03a.png [ 59.72 KiB | Przeglądane 11283 razy ]
Komentarz: Widok na niebo po raz drugi
periapsis05a.png
periapsis05a.png [ 82.58 KiB | Przeglądane 11283 razy ]
Komentarz: Saturn
periapsis01a.png
periapsis01a.png [ 43.76 KiB | Przeglądane 11283 razy ]
Komentarz: Mars
periapsis04a.png
periapsis04a.png [ 43.41 KiB | Przeglądane 11283 razy ]
Komentarz: Układ Słoneczny widziany z Japetusa
periapsis06a.png
periapsis06a.png [ 50.89 KiB | Przeglądane 11283 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 

 Tytuł: Re: Periapsis - mój program astronomiczny
PostNapisane: czwartek, 18 marca 2010, 18:22 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 20 grudnia 2009, 05:08
Posty: 352
Lokalizacja: Warszawa
Klonowanie Stellarium :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Periapsis - mój program astronomiczny
PostNapisane: czwartek, 18 marca 2010, 19:55 
Offline
Moderator globalny
Moderator globalny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 13:48
Posty: 1415
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Nie koniecznie jest to klonowanie !!!

Mam propozycję dla autora. Zmień wszystkie opisy na opisy w języku ojczystym. To znacząco ułatwi i zachęci nowych użytkowników.
Podoba mi się wersja graficzna, która nie będzie niepotrzebnie obciążała komputer. Dzięki temu będzie to chodzić płynnie nawet na słabych komputerach.

Licznik klatek na sekundę, które generuje nasza karta graficzna jest zupełnie zbędny, nie jest to program typu 3d mark.

Jestem jak najbardziej za.

_________________
Canon EOS 1Ds i klika szkiełek do niego.

WŁASNY INSERTER VIDEO PRZYSTOSOWANY DO OBSERWACJI POZYCJI I ZAKRYĆ.
WŁASNA SŁUŻBA CZASU OPARTA NA SYGNALE DCF77
WŁASNY RADIOTELESKOP W BUDOWIE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Periapsis - mój program astronomiczny
PostNapisane: czwartek, 18 marca 2010, 20:27 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 21:31
Posty: 481
Piotr Maliński napisał(a):
Klonowanie Stellarium :)

No Twój post wspaniale podsumował niewątpliwy ogrom pracy jaki autor włożył w budowę swojego programu. Dla mnie to coś naprawdę extra, że amator może zrobić taką fajną aplikację dla innych amatorów.Coś co może być zbliżone dla do aplikacji robionej przez sztaby informatyków zasługuje na uznanie, dla mnie Super Bartoszu..czekam z niecierpliwością na dalsze prace i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Periapsis - mój program astronomiczny
PostNapisane: czwartek, 18 marca 2010, 21:46 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:04
Posty: 3866
Lokalizacja: Chorzów
Niewątpliwie jest to kawał dobrej roboty, a kolejny kawał jeszcze przed Tobą, Bartoszu. Działaj dalej, a ja mam nadzieję, że Twój program zagości w zasobach AstroCD.

_________________
Adam Skrzypek

GSO 10", SW ED80, SW 90/900, AZ4, Nikon Action VII 10x50
Star Adventurer, Canon 1100D mod


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Periapsis - mój program astronomiczny
PostNapisane: czwartek, 18 marca 2010, 22:05 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 20 grudnia 2009, 05:08
Posty: 352
Lokalizacja: Warszawa
Robert Twarogal napisał(a):
Piotr Maliński napisał(a):
Klonowanie Stellarium :)

No Twój post wspaniale podsumował niewątpliwy ogrom pracy jaki autor włożył w budowę swojego programu.


Na pewno sporo poduczy się programowania, będzie miał satysfakcję że coś już działa, ale żeby taka aplikacja miała jakiś już sensowny zakres funkcjonalności trzeba włożyć bardzo dużo czasu. Wiele aplikacji nie dochodzi do tego etapu bo twórcy nie mają aż tyle czasu na ciągnięcie rozwoju aplikacji. Jak będzie z Periapsis czas pokaże, nie wiadomo też jak będzie wyglądał rozwój tej aplikacji (autorze?) czy własnościowy freeware, czy też projekt OpenSource otwarty na pomoc innych, plus też jaki język, jakie systemy operacyjne itd. temat rzeka.

Zawsze można też wspomóc rozwój już istniejących aplikacji na otwartych licencjach tak by ich możliwości doganiały profesjonalne rozwiązania ;) Mam takie bardziej pragmatyczne podejście do programowania.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Periapsis - mój program astronomiczny
PostNapisane: czwartek, 18 marca 2010, 22:20 
Offline
Ranga: [3]

Dołączył(a): wtorek, 23 lutego 2010, 18:34
Posty: 299
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Piotr Maliński napisał(a):
Klonowanie Stellarium :)

Nie chcę wprowadzać złego klimatu, ale muszę zwrócić Ci uwagę, że taka "opinia" nie wnosi do tematu zupełnie nic.
Widzę, że interesujesz się fotografowaniem planet. Wiem, że jest to pracochłonne zajęcie wymagające dużych umiejętności. Jak zareagowałbyś zatem na ocenę, że to bezcelowe, skoro na pewno istnieją ludzie, którym zdjęcia planet wychodzą lepiej?

Tomasz Wężyk napisał(a):
Podoba mi się wersja graficzna, która nie będzie niepotrzebnie obciążała komputer. Dzięki temu będzie to chodzić płynnie nawet na słabych komputerach.

Miło słyszeć pozytywną opinię na ten temat. :) Większość osób proponowała mi wprowadzenie obiektów 3D i realistycznych tekstur, ja jednak wybrałem drogę polegającą na matematycznym obliczaniu kształtów obiektów Układu Słonecznego na sferze niebieskiej - dzięki temu od razu posiadam zbiór danych na temat ciała (średnica kątowa, faza itp.), który może zostać użyty np. w generowaniu efemeryd.

Jeśli chodzi o interfejs użytkownika, to na dobrą sprawę i tak czeka go gruntowna przebudowa, podczas której zadbam o opcję wyboru wersji językowej oraz informacji wyświetlanych na ekranie. Nie jest to jednak priorytet, ponieważ obecnie implementacji oczekuje cała masa rzeczy związanych z wyświetlaniem widoku nieba.
Na pierwszy ogień idzie siatka współrzędnych oraz wsparcie dla większego katalogu gwiazd (obecna wersja korzysta z Bright Star Catalog, zawierającego niecałe 10000 pozycji). Mam nadzieję, że w czasie do dwóch tygodni uda mi się zaprezentować wyniki dalszej pracy.

edit:
Cytuj:
jak będzie wyglądał rozwój tej aplikacji (autorze?) czy własnościowy freeware, czy też projekt OpenSource otwarty na pomoc innych, plus też jaki język, jakie systemy operacyjne itd. temat rzeka.

Open Source, C++, docelowo Linux i Windows :)
Na razie muszę jednak działać sam, ponieważ (jak już pisałem w innym temacie) aplikacja jest obecnie rozwijana w ramach indywidualnego projektu programistycznego na uczelni.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Periapsis - mój program astronomiczny
PostNapisane: czwartek, 18 marca 2010, 22:42 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 26 listopada 2009, 08:56
Posty: 76
Lokalizacja: Kraków
Kiedy demo ? Miałem C++ na studiach, ale jakoś mi nie podeszło :? - tym bardziej gratuluję.

_________________
Mak 6", kolekcja ortoskopów UO, jedno sprawne oko.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Periapsis - mój program astronomiczny
PostNapisane: czwartek, 18 marca 2010, 22:53 
Offline
Moderator globalny
Moderator globalny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 19:19
Posty: 1750
Fajnie, że powstaje nowy astro program.
Rozumiem doskonale satysfakcję autora z samego programowania, jak powstaje coś nowego, co nie istniało w programie, a teraz działa. Ciekawy jestem jak ten program bedzie wyglądał za kilka lat, ale pożyjemy i zobaczymy.

Trzymaj się, powodzenia i działaj dalej :)

_________________
Pozdrawiam
Janusz Wiland
Zapraszam na http://www.astrojawil.pl
polecam mój darmowy program Nocny Obserwator - pomoc przy teleskopie w nocy,
Obrazek
OCTOPUS TN 150/1230, OCZKO TN 210/1120, ED80, MIKRON TN 122/630.
Obrazek
FASTRON-5m, FASTRON-7, FASTRON-8T i HEQ5.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Periapsis - mój program astronomiczny
PostNapisane: piątek, 19 marca 2010, 10:05 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 9 września 2009, 09:24
Posty: 118
Lokalizacja: Bydgoszcz
Bartoszu nie przejmuj się, że istnieją już tego typu programy. Je można potraktować jako świece do porównania własnych pomysłów. Sam popełniłem paredziesiąt programów użytkowych na potrzeby własne i współpracowników i po 24 latach programowania narzędzi do pracy wiem, że pisząc program człowiek zaczyna być specjalistą w dziedzinach o których wcześniej nie miał pojęcia. Nic bardziej nie rozwija niż samodzielne pokonywanie problemów. Czekam na następne wersje programów by móc o nich dyskutować. Popatrz na rozwój AstroJaWila, p. Janusz wymagając od nas podpowiedzi i uwag, "wymusił" :D na nas porzucenie "stanu bierności" a zmusił nas do myślenia. Trochę bawi się z nami "w kotka i myszkę" my myślimy, że wymyśliliśmy coś nowego :oops: a On już to zrobił. Powodzenia i pozdrawiam.

_________________
Obrazek
I nic więcej, bo i po co! No jeszcze NO


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Periapsis - mój program astronomiczny
PostNapisane: sobota, 20 marca 2010, 22:52 
Offline
Ranga: [3]

Dołączył(a): wtorek, 23 lutego 2010, 18:34
Posty: 299
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Przygotowałem prowizoryczny filmik przedstawiający podstawową nawigację po sferze niebieskiej.

Oś obserwatora przemieszczana jest pociągnięciem ze wciśniętym lewym klawiszem myszy. Za zoom odpowiada prawy przycisk i ruchy w górę/dół. Środkowy przycisk i obracanie kursorem wokół środka powoduje za rotację pola.
Dodatkowo pokazana jest możliwość śledzenia ruchu i wyglądu planety, w tym przypadku Merkurego.

http://www.youtube.com/watch?v=rJ6WCsJCzro

Co do demka pod Windowsa, to postaram się przygowotować takowe w ciągu kilku dni, jeśli tylko kwestia przeportowania aplikacji nie okaże się mordęgą. ;)

Dziękuję za dotychczasowy pozytywny odbiór projektu i pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Periapsis - mój program astronomiczny
PostNapisane: sobota, 20 marca 2010, 23:12 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 20 grudnia 2009, 05:08
Posty: 352
Lokalizacja: Warszawa
KDE3 :) A aplikacja wygląda fajnie, ta rotacja może być poręczna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Periapsis - mój program astronomiczny
PostNapisane: niedziela, 21 marca 2010, 16:41 
Offline
Ranga: [8]
Ranga: [8]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 6 września 2009, 19:02
Posty: 2845
Bartku , tylko przypadkiem nie upiększaj za bardzo programu , lub zostaw renderowane planety , wyglądają świetnie.
Jeżeli za bardzo nie skomplikujesz programu to będzie użyteczny.

_________________
Equinox 100/900 , TS90/500


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Periapsis - mój program astronomiczny
PostNapisane: środa, 9 czerwca 2010, 17:15 
Offline
Ranga: [3]

Dołączył(a): wtorek, 23 lutego 2010, 18:34
Posty: 299
Lokalizacja: Piekary Śląskie
W ostatnich tygodniach nie miałem zbyt wiele czasu na rozwijanie programu w związku ze sprawami uczelnianymi, co przekłada się na zerową ilość informacji o aktualizacjach. :| Usprawniłem jedynie interfejs użytkownika i przeprowadziłem optymalizację kilku modułów.

12 czerwca będę miał laptopa podczas spotkania w Chorzowie, więc jeśli ktoś będzie zainteresowany, to zaprezentuję program. :)

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Periapsis - mój program astronomiczny
PostNapisane: środa, 9 czerwca 2010, 21:59 
Offline
Moderator globalny
Moderator globalny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 13:48
Posty: 1415
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Czy ta nowa wersja działa pod okienkami? Jak tak to bardzo chętnie bym się poznęcał nad nową wersją.

_________________
Canon EOS 1Ds i klika szkiełek do niego.

WŁASNY INSERTER VIDEO PRZYSTOSOWANY DO OBSERWACJI POZYCJI I ZAKRYĆ.
WŁASNA SŁUŻBA CZASU OPARTA NA SYGNALE DCF77
WŁASNY RADIOTELESKOP W BUDOWIE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Periapsis - mój program astronomiczny
PostNapisane: niedziela, 8 czerwca 2014, 17:41 
Offline
Nowy na forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 5 lipca 2010, 12:57
Posty: 8
Lokalizacja: Masłomiąca
Jaki jest stan prac na dziś? Czy pojawia się jakaś data wypuszczenia wersji oficjalnej? Na ostatnim zlocie w Zwardoniu program wyglądał na wersję finalną.

_________________
Leszek
Celestron NexStar 5SE
Sony Alpha 77


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Periapsis - mój program astronomiczny
PostNapisane: niedziela, 8 czerwca 2014, 21:58 
Offline
Ranga: [3]

Dołączył(a): wtorek, 23 lutego 2010, 18:34
Posty: 299
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Lech Jaszowski napisał(a):
Jaki jest stan prac na dziś? Czy pojawia się jakaś data wypuszczenia wersji oficjalnej? Na ostatnim zlocie w Zwardoniu program wyglądał na wersję finalną.

Lista rzeczy, które są do skończenia przed wypuszczeniem wersji finalnej, obejmuje:

- automatyczne aktualizacje niektórych danych programu (orbity satelit, supernowe, plamy słoneczne, komety itd.)
- dodanie nazw własnych obiektów
- ścieżki poruszania się obiektów (coś na wzór tego: http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/hb ... ro2005.jpg)
- edytor schematów kolorów, lokalizacji geograficznych, odczyt/zapis stanu programu do pliku (na chwilę obecną wszystko musi odbywać się poprzez edycję niezbyt czytelnych plików tekstowych)
- dopracowanie rysowania obiektów Układu Słonecznego (ukształtowanie powierzchni np. Księżyca i Marsa, cienie księżyców na planetach, cienie na pierścieniach w przypadku Saturna
- mapki zakresów widoczności zjawisk astronomicznych na kuli ziemskiej (zaćmień, zakryć)
- polska wersja językowa
- dokumentacja i strona internetowa

Nie jest to oczywiście wszystko, co chciałbym dodać do programu - po premierze pierwszej wersji publicznej w dalszym ciągu będą dodawane nowe funkcje. W planach mam m.in. sterowanie teleskopem, wersję na Androida rysowanie krajobrazu wokół horyzontu, rozpoznawanie obiektów na fotografiach, więcej typów wykresów.

Co do terminu wydania pierwszej wersji publicznej, to bardzo trudno mi jest go określić - proszę pamiętać, że program piszę w czasie wolnym, którego czasami mam więcej, a czasami mniej. Przy obecnej prędkości prac i po uwzględnieniu konieczności dopracowania dokumentacji i strony WWW oraz przeprowadzenia beta testów oceniam, że będą to okolice października. Oczywiście data może się bardzo zmienić w zależności od natłoku innych zajęć, które będę miał w najbliższych miesiącach. Niemniej jednak cały czas idę do przodu z postępami ;)

Poniżej kilka przykładowych zrzutów ekranu z obecnej wersji programu:
Załącznik:
Komentarz: Pomiar odległości kątowej Wenus i Plejad
001.png
001.png [ 327.14 KiB | Przeglądane 10589 razy ]

Załącznik:
Komentarz: Opozycja Marsa w 2018 i wykres porównujący odległość Wenus i Marsa od Ziemi
002.png
002.png [ 175.86 KiB | Przeglądane 10589 razy ]

Załącznik:
Komentarz: Zaćmienie Słońca na Wyspach Owczych w marcu 2015 roku i kilka okienek dialogowych
003.png
003.png [ 361.18 KiB | Przeglądane 10589 razy ]

Załącznik:
Komentarz: Obliczanie czasów tranzytów Merkurego w XXI w.
004.png
004.png [ 214.76 KiB | Przeglądane 10589 razy ]


Oraz przykład wektorowego PDF-a:
Załącznik:
Komentarz: Mapa w formacie A3 przedstawiająca obszar gwiazdozbiorów Skorpiona i Strzelca
PrintableDocument0001.pdf [505.06 KiB]
Pobrane 319 razy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Periapsis - mój program astronomiczny
PostNapisane: środa, 17 września 2014, 16:15 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Posty: 9555
Lokalizacja: Chorzów
W astronomii paralaksą nazywa się zjawisko pozornej zmiany położenia obiektu na sferze niebieskiej względem dalszych obiektów, wynikające ze zmiany miejsca obserwacji, spowodowanej przemieszczeniem się obserwatora.
Na skutek paralaksy rocznej (paralaksy heliocentrycznej), związanej z ruchem Ziemi po orbicie wokółsłonecznej, gwiazdy na niebie zataczają małe okręgi i na podstawie ich ruchu możemy określać odległości do gwiazd.
Wyobraźcie sobie co by było gdyby wszystkie gwiazdy znalazły się 75.000 razy bliżej nas lub gdyby Ziemia krążyła by w odległości 75.000 au od Słońca, zachowując jednak dotychczasowe tempo obiegu.

Tego możemy dokonać w programie Periapsis i przekonać się wizualnie, że gwiazdy znajdują się rzeczywiście w różnych odległościach.

Efekt zobaczycie na filmie.



https://www.youtube.com/watch?v=qWaKPiUW7Ow

_________________
Pozdrawiam, Marek Substyk
Portal AstroCD, http://www.astrocd.pl, Forum AstroCD, http://www.forum.astrocd.pl
Sklep Allegro AstroCD - literatura i pomoce naukowe dla miłośników astronomiiObrazek facebook.com/Wydawnictwo.AstroCD
Obrazek Mój profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. USA 2020/Islandia 2020



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Periapsis - mój program astronomiczny
PostNapisane: poniedziałek, 13 października 2014, 18:12 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Posty: 9555
Lokalizacja: Chorzów
Symulacja przyspieszonego ruchu planetoid w okresie od 2014 do 2020 roku na tle gwiazdozbiorów Byka, Barana i Ryb.
Wizualizacja 16 lat trwa w tej symulacji 40 sekund.


_________________
Pozdrawiam, Marek Substyk
Portal AstroCD, http://www.astrocd.pl, Forum AstroCD, http://www.forum.astrocd.pl
Sklep Allegro AstroCD - literatura i pomoce naukowe dla miłośników astronomiiObrazek facebook.com/Wydawnictwo.AstroCD
Obrazek Mój profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. USA 2020/Islandia 2020



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Periapsis - mój program astronomiczny
PostNapisane: poniedziałek, 13 października 2014, 18:12 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Posty: 9555
Lokalizacja: Chorzów
Zbliżenie na gromadę kulistą Omega Centauri. W drugiej części animacji widoczne ruchy własne gwiazd z gromadzie (czas przyspieszony)


_________________
Pozdrawiam, Marek Substyk
Portal AstroCD, http://www.astrocd.pl, Forum AstroCD, http://www.forum.astrocd.pl
Sklep Allegro AstroCD - literatura i pomoce naukowe dla miłośników astronomiiObrazek facebook.com/Wydawnictwo.AstroCD
Obrazek Mój profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. USA 2020/Islandia 2020



Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL