Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 18:06

Strefa czasowa: UTC + 2




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku
Autor Wiadomość
 Tytuł: (FAQ) Zwardoń - informacje dla zlotowiczów
PostNapisane: poniedziałek, 11 maja 2015, 11:27 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Posty: 9555
Lokalizacja: Chorzów
Ponieważ za każdym razem powtarzamy ten sam schemat wydawało by się, że nie ma już pytań dotyczących zlotu. Musimy pamiętać jednak o nowych uczestnikach.

Jaki jest adres ośrodka i w jakich godzinach można się pojawić?
ODP: „U Wilczka”, Rachowiec 175A, 34-373 Zwardoń, 49°30’17”N, 18°59’36”E
Zalecamy dojazd w godzinach od 13.00 do 19.00.

Jak dojechać?
ODP: Dojazd dwoma drogami.
a) przez centrum Zwardonia
b) zjeżdżając w Lalikach na Sól

Gdzie zaparkować?
ODP: Parkujemy przy ośrodku w miejscach do tego wyznaczonych, a w przypadku braku tuż przy nich.
Osoby, które dojeżdżają wieczorem, proszone są aby wyłączać światła przed dojazdem. Oświetlając sobie drogę, zaślepiasz obserwatorów. Parking jest bezpłatny.

Czy mogę na zlot zabrać sprzęt obserwacyjny?
ODP: Jak najbardziej. O to w tym przecież chodzi, aby wymieniać doświadczenia sprzętowe i obserwacyjne. Jest to świetna szansa do testowania sprzętu i to nie tylko swojego.

Czy mogę przyjechać bez sprzętu obserwacyjnego?
ODP: Nie ma z tym problemu. W tym przypadku trzeba liczyć na przychylność innych uczestników. Praktyka pokazuje, że nie ma z tym problemu.

Czy jest dostęp do zasilania?
ODP: Tak. Gniazdka znajdują się pod schodami wejściowymi oraz na grilu. Wymagana długość przedłużacza ok. 30 metrów. Praktycznie warto zabrać ze sobą krótki przedłużacz z dużą ilością gniazdek, bowiem do zasilania można wpiąć tylko jeden długi przedłużacz, a następnie należy wykonać rozgałęzienia.

Czy rezerwując dwa miejsca, zostaniemy zakwaterowani w pokoju z inną obcą osobą?
ODP: Nie. Dostajecie własny pokój, a trzecie miejsce nie będzie wykorzystane.

Czy udział w prelekcjach czy obserwacjach jest obowiązkowy?
ODP: Na zlocie nie ma niczego obowiązkowego. Nie mniej zachęcamy do uczestniczenia w nich, ze względu na ich unikalny charakter.

Do kogo i gdzie zgłaszać awarie i braki w pokojach?
ODP: Udajemy się na poziom -1, na sale gdzie odbywają się prelekcje i podawane są posiłki i zgłaszamy u właściciela ośrodka zaistniały problem.

Czy mam możliwość wyboru pokoju?
ODP: Tak. Jest to możliwe, po kontakcie z organizatorem i w miarę możliwości.

Co ośrodek zapewnia?
ODP: Pokój z łazienką, wyżywienie, pościel, internet, basen, miejsce na grill, sala TV (pokój numer 5). Prosimy zabierać własne ręczniki.

Czy z internetu można korzystać za darmo?
ODP: Tak. Ośrodek zapewnia 4MB/1MB łącze z siecią Wi-Fi. Sieć o nazwie "U Wilczka" jest bez hasła i każdy może się do nie zalogować. Na czas zlotu prosimy jednak mocno nie obciążać sieci takimi serwisami na YouTube, Vimeo, ponieważ z całego łącza korzystamy wszyscy.
My ze swojej strony udostępniamy drugie łącze "PTMA Katowice" o takich samych parametrach, zwiększając przy tym zasięg sieci.
W niektórych pokojach jest możliwość podpięcia się do sieci przewodowej.

Czy mogę zabrać psa lub kota?
ODP: Tak. Należy to jednak zgłosić zarówno u organizatora jak i właściciela. Pobierana jest dodatków opłata w wysokości 20 zł. (płatne u właściciela).

Jestem wegetarianinem. Czy można dla mnie przygotować posiłki bez mięsa?
ODP: Nie ma z tym problemu. Należy to zgłosić organizatorowi minimum 7 dni przez wyjazdem.

Gdzie należy zgłosić się po przejeździe?
ODP: Na kilka dni przed wyjazdem otrzymasz SMS’a w numerem pokoju jaki został przyznany. Po dojechaniu na miejsce należy zająć wyznaczony pokój. Wybór łóżek w pokojach jest dowolny. W pokojach indywidualnych na ogół każdy zajmuje to co pozostało.

Czy trzeba informować o dojechaniu?
ODP: Tak. Po przyjeździe prosimy o wysłanie SMS o treści – JESTEM na numer organizatora 880-184-000.

W ostatniej chwili dowiedziałem się, że się spóźnię lub nie przyjadę. Co robić?
ODP: Przede wszystkim poinformuj nas telefonicznie lub SMS o tym fakcie. Zawsze jest to dla nas cenna informacja, a w przypadku braku możliwości przyjazdu istnieje lista rezerwowa, która być może zastąpi Twoje miejsce i otrzymasz zwrot kosztów (od osoby, która zastępuje).

Nie mogę uczestniczyć w zlocie do końca. Czy muszę kogoś informować?
ODP: Prosimy o taką informacje lub telefon/SMS'a.

Czy mogę przyjechać wcześniej (np. już w środę)?
ODP: Jest to możliwe, ale w każdym przypadku załatwiane indywidualnie, ze względu na potrzebę przygotowania miejsca dzień wcześniej lub skonfrontowania go z innymi rezerwacjami.

Czy jest możliwość urządzenia grilla?
ODP: Tak. Za parkingiem

Czy obowiązuje regulamin ośrodka
ODP: Oczywiście. Wraz z zachowaniem ciszy nocnej 22.00 - 6.00

_________________
Pozdrawiam, Marek Substyk
Portal AstroCD, http://www.astrocd.pl, Forum AstroCD, http://www.forum.astrocd.pl
Sklep Allegro AstroCD - literatura i pomoce naukowe dla miłośników astronomiiObrazek facebook.com/Wydawnictwo.AstroCD
Obrazek Mój profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. USA 2020/Islandia 2020



Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL