Rok 2018 – kolejne Wyprawy i zloty

Tradycyjnie warto wspomnieć o planach na rok 2018, bo wyjazdy te jak zawsze biją rekordy popularności. Po udanym roku 2017, w którym mieliśmy okazję brać udział w Wyprawie na Islandię oraz w Wyprawie na całkowite zaćmienie Słońca do Stanów Zjednoczonych, przychodzi chwila odpoczynku i czas na planowanie kolejnych wyjazdów. Już od dawna wiemy, że lokalne nasze niebo nie nadaje się do obserwacji i jedynym ratunkiem są wyjazdy na zloty w góry, czy w inne tereny z dala od miast i miasteczek. Takim miejscem dla nas jest Zwardoń, w którym gościliśmy już nie raz i zapewne jeszcze gościć będziemy w 2018 i 2019 roku. Jak dotąd nie znaleźliśmy lepszego miejsca obserwacyjnego, niezbyt odległego od aglomeracji śląskiej.
I tak. Rozpoczynamy pierwszym zlotem wiosennym z Zwardoniu, który będzie miał miejsce w dniach od 19-22 kwietnia b.r. (zapisy od 1 lutego). Następnie w dniach 11-21 maja będzie miała miejsce kolejna Wielka Wyprawa PTMA, tym razem na Teneryfę (brak miejsc).
Do Zwardonia wracamy już 7 czerwca, gdzie w letniej scenerii spędzimy 3 dni podsumowując Wyprawę do Hiszpanii.
Następne są AstroWczasy, tym razem w Zwardoniu. Dwa turnusy od 4 do 11 i od 11 do 18 sierpnia, to termin tegorocznych wczasów. Będzie oczywiście nów Księżyca i Perseidy.
Rezerwacje: https://goo.gl/forms/Ub6kTMwbthQbmSSH2
Po tym wydarzeniu ponownie w dniach 13-16 września spotykamy się po raz ostatni w 2018 roku w Zwardoniu, aby zakończyć rok kolejną Wielką Wyprawą PTMA na Islandię (5-15 października 2018).
Dodatkowo w trakcie roku spotkania lokalne na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. O terminach tych spotkań będziemy informować na bieżąco.
Aby zarezerwować sobie miejsce na zlocie czy też w Wielkiej Wyprawie PTMA, należy przede wszystkim obserwować nasze forum, gdzie pod adresem http://www.astrocd.pl/forum/viewforum.php?f=52 w pierwszej kolejności informujemy użytkowników forum o naszych planach. Następnie wiadomości podajemy na naszych stronach Facebokowych – https://www.facebook.com/zgptma oraz https://www.facebook.com/katowiceptma/
Wyprawy PTMA: https://www.facebook.com/wyprawy.ptma
Zloty w Zwardoniu: https://www.facebook.com/zloty.zwardon
AstroWczasy 2018: https://www.facebook.com/astrowczasy

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.