Wielka Wyprawa PTMA – Islandia 2018

Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii organizuje pod raz czwarty wyjazd na Islandię. Tym razem w ciągu 10 dni zwiedzimy częściowo całą wyspę, pokonując w trasie całą drogę numer [1]. W planie zwiedzanie takich miejsc jak: Geysir, Thingvellir, Dyrhólaeyjarviti, Plaża Kirkjufjara, Jökulsárlón wraz z lodową plażą, Hverir, Dimmuborgir, Hvitserkur, Kerið, wodospady: Urridafoss, Gulfoss, Seljalandsfoss, Skógafoss, Dettifoss, Góðafoss oraz obowiązkowa pizza u Pani Bożenki w Reykholt.
Wyprawa będzie miała miejsce w dniach 5-15 października 2018 roku i będzie przeznaczona dla miłośników astronomii chcących obserwować i fotografować zorzę polarną oraz przepiękną zieloną jeszcze Islandię. Startujemy z Wrocławia w piątek 5 października o godz. 15:50, lądujemy w tym samym dniu o 18:05. Lot powrotny w poniedziałek 15 października o godz. 18:45, a lądowanie w Wrocławiu 50 minut po północy już we wtorek.
Podczas Wyprawy obowiązują pewne zasady. W skrócie:
Uczestnik po wypisaniu zgłoszenia i po zaakceptowaniu przez organizatora, otrzyma specjalny link z którego dokonuje w własnym zakresie zakupu biletu lotniczego. Procedura jest bardzo prosta, a w razie potrzeby możemy również dokonać za uczestnika rezerwacji i zakupu. Po zakupie biletu kolejnym krokiem jest dokonanie opłat związanych z rezerwacją w tym noclegu. Na kilka miesięcy przed wylotem rezerwujemy samochody i miejsca parkingowe w Wrocławiu dla samochodów. Przed samym wylotem obowiązkowe zakupy prowiantu.
Uczestnik ma prawo zakupu biletu z innego lotniska, jednakże w taki sposób aby pojawić się na lotnisku w Keflaviku w piątek 5-go października o godz. 18.00-19.30, czasu lokalnego oraz w ten sposób aby nie kolidowało to z odlotem całej grupy do Polski w dniu 15 października o 18:45.

Wstępne podsumowanie kosztów:
– bilet lotniczy bez bagażu: od 888 do 978 zł. (płatne w momencie rezerwacji – zakup w własnym zakresie, cena na dzień 23.01.2018)
– pobyt (wynajem domku): 1.200-1.800 zł. (płatne do końca marca)
– wynajem samochodu: 500 zł. (maj/czerwiec)
– koszty wyżywienia/paliwa: 500 zł. (przed samym wyjazdem na konto lidera w grupie, odpowiedzialnego za zakupy)
Wszystkie podane ceny są orientacyjne i zmienne w czasie.
Ogólny koszt od 3.200 do 3.600 zł. (cena nie zawiera własnych wydatków, dojazdu do lotniska i parkingu z tym związanego, dużego bagażu rejestrowanego 20 lub 32 kg – jeśli ktoś potrzebuje)

Rezerwacje pod adresem: https://goo.gl/forms/xK21jn0xBPGfmBYq2
Uwaga: Wysłanie formularza nie oznacza akceptację zgłoszenia. Skontaktujemy się z wybranymi osobami. Liczba miejsce jest ograniczona.

Zapraszamy

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.