Na górę strony

Zwardoń (Beskidy) – Informator praktyczny

Główne informacje
● Bazą noclegową i organizacyjną jest ośrodek "Pokoje gościnne u Wilczka”, Zwardoń 175A, 34-373 Zwardoń.
● Zlot jest imprezą zamkniętą i prawo przebywania na jej terenie mają wyłącznie osoby posiadające identyfikatory (o ile są wykonywane) - karty uczestnika. Obecność osób postronnych możliwa za zgodą organizatora.
● Opłata za zlot wynosi:
370 zł., pobyt rozszerzony od środy z wyżywieniem
290 zł., pobyt standardowy od czwartku z wyżywieniem
210 zł., pobyt skrócony od piątku z wyżywieniem
– dzieci do lat 3 włącznie - bezpłatnie (bez świadczeń).
Nie ma możliwości rezygnacji z jakichkolwiek posiłków. Na życzenie można sobie wybrać wyżywienie wegetariańskie.
● Nie pobieramy opłat od osob, które przyjadą wyłącznie na nocne obserwacje.
● Nie ma możliwości rezerwacji miejsca w ośrodku na własną rękę w terminie zlotu. Istnieje możliwość rozszerzenia sobie indywidualnie pobytu zarówno przed jak i po zlocie;
● Gospodarz nie przyjmuje jakichkolwiek rezerwacji i wpłat za pobyt;
● Dojazd wg. Google - mapa - Współrzędne geograficzne miejsca: 49°30'18"N, 18°59'36"E.
● Każdy pokój posiada swój numer. Należy kwaterować się w pokoju wskazanym w wiadomości SMS.
● Klucze do pokoju znajdują się w drzwiach. Osoby indywidualne proszone są o nie zabieranie ze sobą kluczy. Należy to ustalić z pozostałymi lokatorami. Tak samo na końcu pobytu, klucze zostawiamy w drzwiach.
● Przy ośrodku znajduje się kilka miejsc parkingowych. Samochody parkujemy na parkingu, na trawie przed ośrodkiem i przy wejściu na boisko, czyli przy naszym miejscu obserwacyjnym.
● Dojazd i powrót we własnym zakresie i na własny koszt. Nie organizujemy przejazdu zbiorowego.
● Basen znajduje na terenie ośrodka i jest dla nas miejscem astrofotograficznym.
● Na terenie ośrodka nie jest prowadzona jakakolwiek sprzedaż, napojów czy jedzenia.
● Droga prowadząca do ośrdka jest w dobrym stanie od strony centrum Zwardonia. Nie polecamy dojazdu przez Laliki oraz na skróty przez Orawcową (stromy podjazd).
● Warto zabrać ze sobą rowery, można bez problemu latać dronami.
● Zapas papieru toaletowego i worków na śmieci znajdziecie na kaloryferze na poziomie -1.
● Płatności (dopłaty do pobytu, dodatkowe posiłki w ośrdoku, zakupy z oferty sklepu AstroCD) można dokonywać za pomocą karty płatniczej u organizatora.
● Pokój w dniu wyjazdu zostawiamy w miarę uprzątnięty.
● Istnieje możliwość rezerwacji miejsca (w własnym zakresie) w "Swojskich Klimatach", odległość 400 metrów w linii prostej. Kontakt: Monika Szczotka, Laliki 364 (adres pensjonatu "Pokoje u Moniki"), 34-373 Zwardoń, tel. 698-250-700, tel. 33-862-61-30, biuro@swojskie-klimaty.com

Plan ośrodka "u Wilczka"Prosimy o zapoznanie się poniższymi wskazówkami/regulaminem
● Uczestnik zlotu zobowiązuje się do poszanowania i akceptacji regulaminu ośrodka. Zastrzegamy sobie prawo do nie przyjmowania zgłoszeń od osób, które na poprzednich zlotach nie stosowali się do regulaminu. Decyzję o odrzuceniu zgłoszenia podejmuje organizator i przekazuje ją uczestnikowi wraz ze zwrotem opłaty, jeśli zdążył już ją przekazać.
● Zlot będzie odbywał się według programu zlotu, który zostanie udostępniony w formie wydruku w wersji on-line. Wstępne wersje programu zlotu mogą być udostępnione wcześniej. Organizator dołoży należytej staranności, aby program zlotu został zrealizowany w całości, jednakże nie ponosi odpowiedzialności za zmiany w programie zlotu spowodowane czynnikami niezależnymi od organizatora, jak na przykład: warunki pogodowe, niewywiązanie się prelegenta (lub wykonawcy innych świadczeń programowych) ze zobowiązania do wykonania usługi.
● Każdy uczestnik zlotów bierze udział na własną odpowiedzialność i na własny koszt, oświadczając jednocześnie, że jest się osobą pełnoletnią. Osoba niepełnoletnia może udać się na zlot pod warunkiem, że znajdzie się pełnoletnia osoba, która zaręczy opiekę nad osobą niepełnoletnią.
● Kategorycznie zabrania się działań komercyjnych jak np. słowne oferty sprzedaży lub poprawy np. optyki, montaży. Podczas każdego ze zlotów jedna lub więcej nocy obserwacyjnych mogą być imprezami otwartymi dla wszystkich zainteresowanych. Datę dnia otwartego podaje organizator na stronie AstroCD przed wyjazdem lub ze względu na warunki atmosferyczne nawet podczas jego trwania.
● W przypadku zauważenia braków w wyposażeniu pokojów, awariach technicznych, elektrycznych czy wodno-kanalizacyjnych, o zajściu należy powiadomić właściciela ośrodka, który dokona odpowiednich napraw. Zabrania się dokonywania napraw w własnym zakresie.
● Uczestnicząc w zlocie wyrażasz zgodę na fotografowanie i filmowanie siebie oraz osób towarzyszących. Materiał zdjęciowy i filmowy będzie publikowany wyłącznie na stronach związanych z AstroCD i PTMA.
● Posiłki wydawana są na salo na poziomie -1. Śniadania i ewentualne kolacje serwowane są w postacji szwedzkiego stołu, obiado-kolacje (zupa w wazach), drugie danie bezpośrednio na talerzach. Do każdego posiłku serwowany jest napój (kompot).
● Ośrodek nie akceptuje przebywania prywatnych zwierząt uczestników na terenie.
● Do dyspozycji uczestników jest grill. Opłata za drewno wnoszona jest u właściciela ośrodka. Gill może być palony do zachodu Słońca.
● Śmieci wyrzucamy do pojemników z segregacją odpadów przed budynkiem.
● W domkach i na balkonie nie wolno palić papierosów, również w wersji elektronicznej. Palimy na zewnątrz, z dala od domu. Nie palimy również przy sprzęcie astronomicznym. Prosimy o nie palenie przed wejściem do budynku
● Na terenie ośrodka obowiązuje cisza nocna. Ze względu na charakter imprezy zostanie ona przesunięta do godz. od 0:00 do 8:00. Szanujmy się nawzajem.

Plan miejsc obserwacyjnychSprzęt astronomiczny i astrofotograficzny
● Odległość między montażami powinna wynosić minimum 3 metry! W szczególności dotyczy to miejsc astrofotograficznych.
● Miejsca astrofotograficzne są numerowane i przydzielane zainteresowanym na cały pobyt.
● Sprzęt do obserwacji wizualnych można również rozstawiać na trawie przy samochodach.
● Można zaznaczać na miejscu swoje miejsce, poprzez oznakowanie.
● Po po zachodzie Słońca gasimy zbędne światła. W szczególności te, skierowane na miejsce astrofotograficzne lub obserwacyjne. Nie oświetlamy miejsca obserwacji, nie świecimy białą latarką.
● Zabrania się przeszkadzania innym uczestnikom zlotu w obserwacjach. Nie wolno podjeżdżać samochodami na światłach mijania, tym bardziej na światłach drogowych. Uprasza się, aby zawczasu uczestnicy powyłączali oświetlenie wnętrza swoich samochodów, świateł bagażnika, alarmów itp. Również świata podczas obserwacji powinny zostać wyłączone w pokojach, które każdy zajmuje. Zabrania się korzystanie z zielonych/niebieskich laserów za wyjątkiem sytuacji, w których nikt nie fotografuje nieba. Najlepiej przed włączeniem spytać głośno, czy można go włączyć i w który rejon nieba będzie skierowany, a dopiero w przypadku zgody ogółu lub braku sprzeciwu, używać tych wskaźników.
● W miejscu przeznaczonym do astrofotografii . Wieczorami zapraszamy na miejsce do obserwacji wizualnych.
● Miejsce obserwacyjne będzie oddzielone od miejsca astrofotograficznego. Na miejsce astrofotograficzne nie wchodzimy, jeśli nie mamy tam swojego sprzętu.
● Nie rozłączamy jakichkolwiek kabli plątających się z domków do miejsc astrofotograficznych.
● Na terenie ośrodka jest sygnał Wi-Fi. Łącze wolne ale stabilne.
● Nie używamy sprzętu sportowego w pobliżu postawionych teleskopów.

Sklepy
● Lewiatan w Zwardoniu - - 3 km - https://www.lewiatan.pl - podstawowy sklep w Zwardoniu. Możliwość płatności kartą.
● Biedronka w Milówce - - 18 km - http://www.biedronka.pl

Restrauracje i bary
● Karczma Swojskie Klimaty - - 0,8 km - http://www.swojskie-klimaty.com/
● Pensjonat na Beskidku - - 1,5 km - https://www.facebook.com/Pensjonat-Na-Beskidku-557734340909699 - nie zawsze z dobrym jedzeniem

Pogoda
● Meteogram wg. Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego, model UM, siatka: 4km., długość prognozy 60/72h.● Meteoblue - https://www.meteoblue.com/en/weather/forecast/multimodel/zwardo%C5%84_poland_3079931
● Yr.no - https://www.yr.no/sted/Polen/Schlesien/Rajcza/
● Sat24 - zdjęcie satelitarne - https://en.sat24.com/en/pl/visual