Forum AstroCD
https://www.astrocd.pl/forum/

William Optics
https://www.astrocd.pl/forum/viewtopic.php?f=89&t=3962
Strona 1 z 1

Autor:  Tomasz Ryszka [ czwartek, 25 kwietnia 2013, 11:04 ]
Tytuł:  William Optics

Trzy lata temu kupiłem do celów łowieckich lornetkę WO 7x50. Nie miałem wtedy żadnego doświadczenia ze sprzętem optycznym i kierowałem się raczej opinią Kolegów. Kierując się liczbą zmierzchu wybrałem 7x...z perspektywy czasu biorąc pod uwagę zastosowanie astronomiczne mogłem kupić jednak dziesiątkę. Pomimo tego jestem z niej ultra zadowolony. Jakość obrazu to dla mnie rewelacja. Jedyne co to stosunkowo duża masa jak na lornetkę o tak małych gabarytach, ale wiąże się to bezpośrednio z zastosowaniem szkieł ED.

To tak woli wstępu. A na poważnie to zastanawiam się czy inne produkty firmy WO również są tak dobrej jakości...a przynajmniej jak mi się wydaje. Zauważyłem że firma ma w ofercie teleskopy...okulary i osprzęt. Szczególnie zainteresował mnie taki produkt:

http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/lornetka-william-optics-22x70,d1397.html

Można powiedzieć że za te pieniądze można kupić już fajnego ED'ka. Z drugiej strony lornetka to coś co jednak jest najszybciej gotowe do użycia i mobilne.

Jakie macie Koledzy doświadczenia z firmą William Optics?

Autor:  Piotr Lech [ czwartek, 25 kwietnia 2013, 14:54 ]
Tytuł:  Re: William Optics

Hej

Co do firmy WO i mojej styczności z jej produktami

Miałem okular WO SWAN 15 i był kiepski. Niestety do jasnych teleskopów się nie nadawał, poprostu słaby okular. Do Maka f/15 tak ale do newtona f/4.7 absolutnie nie.

Obserwowałem natomiast lornetką WO 10x50ED i było bardzo dobrze ale niestety jest ciężka i nie ma centralnej regulacji ostrości( do astro nie przeszkadza bo się ostrość raz nastawi i git). Ta co ty proponujesz to już duże bydle. jakiś statyw żurawowy to obowiązek. To że ED kupisz za to to nic, lornetka to nie teleskop. Inne cele obserwacyjne masz. Na dobrym żurawiu pewnie będą super widoki. Ja obserwowałem przez Celestrona bodaj 20x80. Ale niestety z ręki. O ile obraz jest naprawde fajny o tyle po chwili trzymania obserwować się nie da.


Pozdrawiam
Piotrek

Autor:  Paweł Adamczyk [ czwartek, 25 kwietnia 2013, 21:32 ]
Tytuł:  Re: William Optics

Toż to prawdziwy mercedes wśród lornetek :D przy takiej wadze nie obędzie się bez porządnego, stabilnego statywu bo obserwacja z ręki raczej nie wchodzi w grę :) Swoją drogą muszę przy najbliższej okazji sprawdzić tą Twoją lornetkę 7x50.

Pozdrowionka :mrgreen:

Autor:  Aleksander Halor [ czwartek, 25 kwietnia 2013, 23:18 ]
Tytuł:  Re: William Optics

Co do SWANa 15 to mała dygresja związana z jego budową ( po prostu tak miało być ) jest to okular Erfla na który składa się 5-6 elementów. Głównym celem konstrukcji tego okularu jest uzyskanie obszernego pola widzenia rzędu 70 stopni Wadą tej konstrukcji optycznej jest jednak znacznie rozmyty obraz na brzegach pola widzenia przy zastosowaniu z szybkimi teleskopami , głównie f/5
I jego zastosowanie ogranicza się do sprzętów f/10 i w dół (maki , SCT , długie refraktory i newtony) Co do jakości wykonania nie można też mieć żadnych uwag.

Autor:  Piotr Lech [ piątek, 26 kwietnia 2013, 13:39 ]
Tytuł:  Re: William Optics

Hej

Tak to prawda co piszesz ale np. Baaderowi nic nie stało na przeszkodzie zrobić o niebo lepszego Hyperiona w tej samej klasie cenowej. Dodatkowo Hyperion to szkiełko ze znacznie lepszymi akcesoriami( fine tuning rings, jakieś adaptery itp).
Krótko mówiąc WO popusł ten okular a szkoda. Jak widac można zrobic dobry i tani okular.
Np. Vixen dał taką cenę LVW że niech sobie je sam kupi. Za ta cenę masz 82 stopniowego ESa który tez jest moim zdaniem znacznie ciekawszą propozycją od lantana Vixena. Ale tak to jest. :D


Pozdrawiam
Piotrek

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 2
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/